رد کردن لینک ها

آزمون‌ها

آزمون‌ آزمایشی آنلاین ام‌اس‌آر‌تی
MSRT Mock Test

برگزاری آنلاین و تصحیح کاملاً تخصصی آزمون آزمایشی ام‌اس‌آر‌تی بر اساس استانداردهای برگزاری، تصحیح و اعلام نتایج آزمون اصلی

تعاریف و مفاهیم اولیه

آزمون ام‌اس‌آرتی که نام آن کوتاه‌شده عبارت «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» می‌باشد، آزمونی است که میزان توانایی فرد را در درک‌مطلب انگلیسی، لغات انگلیسی، و گرامر آن می‌سنجد. این آزمون ویژه دانشجویان دکتری و همچنین ویژه دانشجویان پسر مقطع لیسانس می‌باشد که جهت خروج از کشور و برای ادامه تحصیل می‌بایست نمره مورد نظر را از آزمون دریافت نمایند. آزمون ام‌اس‌آرتی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت ماهانه (10بار در سال) در تعدادی حوزه در سراسر کشور برگزار می‌گردد.

نمره‌دهی و سطح‌بندی نمرات در آزمون ام‌اس‌آرتی

به طور کلی نمره این آزمون از 100 محاسبه می‌شود. این آزمون جمعا 100 سوال تستی دارد و نمره منفی ندارد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات مجموعاً 75 دقیقه است. تقسیم‌بندی سوالات و نمرات در بخش‌های شنیداری، درک مطلب و گرامر به ترتیب برابر 30، 40 و 30 می‌باشد. نمره مورد نظر برای دانشجویان دکتری و عبور از این آزمون بسته به دانشگاه از ۵۰ به بالا می‌باشد. همچنین نمره مورد نظر برای دانشجویان لیسانس که می‌خواهند مجوز خروج از کشور را برای ادامه تحصیل را داشته باشند، 40 می‌باشد. این آزمون به مدت دو سال اعتبار دارد. همچنین نتایج این آزمون بعد از یک هفته از طریق سامانه ام‌اس‌آرتی قابل مشاهده می­باشد.

ثبت‌نام و هزینه شرکت در آزمون ام‌اس‌آرتی

افراد برای ثبت نام در آزمون ای پی تی باید از سامانه این آزمون در سایت دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند. هزینه این آزمون مطابق نرخ سال 98 برابر 60 هزار تومان می‌باشد. همچنین آزمون مذکور در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، کرمان، کرمانشاه، رشت، یزد و همدان و . . . در حال برگزاری است.

بخش‌های مختلف آزمون ام‌اس‌آرتی

الف) سنجش مهارت شنیداری (لیسنینگ): این قسمت از 30 سوال تشکیل شده و 15 دقیقه وقت دارد که در آن از مکالمات کوتاه استفاده می‌شود؛ به صورتی که در هر بخش دو نفر با هم مکالمه کرده و سپس سوالات آمده است.
ب) سنجش دانش گرامر: در این قسمت توانایی و مهارت گرامری شرکت‌کنندگان در آزمون توسط 30 سوال تستی در 20 دقیقه مورد سنجش قرار می‌گیرد.
پ) سنجش توانایی درک‌مطلب (ریدینگ): این قسمت از آزمون از 40 سوال تستی تشکیل شده است و 40 دقیقه زمان دارد که در آن چهار متن برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده که هر متن 10 سوال دارد و شرکت‌کنندگان می‌بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم آن به سوالات یادشده جواب درست بدهند.

نحوه مطالعه برای آزمون ام‌اس‌آرتی

اساساً لازمه شرکت در هر آزمون زبانی، تسلط نسبی بر زبان عمومی می‌باشد که فرد در ابتدا باید با توجه به پیشینه زبانی خود آن را تا حد مورد نیاز تقویت نماید. پس از آن تأثیرگذارترین کار بررسی سوالات دوره‌های گذشته و شرکت در آزمون‌های آزمایشی ام‌اس‌آرتی است که فرد را روند برگزاری و سوالات آزمون آشنا می‌سازد و باعث می‌شود تا با آگاهی قبلی شروع به مطالعه برای آزمون کند و در آن شرکت نماید.

آزمون‌ آزمایشی آنلاین ام‌اس‌آرتی ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه