رد کردن لینک ها

آزمون‌ها

آزمون‌ آزمایشی آنلاین ای‌پی‌تی
EPT Mock Test

برگزاری آنلاین و تصحیح کاملاً تخصصی آزمون آزمایشی ای‌پی‌تی بر اساس استانداردهای برگزاری، تصحیح و اعلام نتایج آزمون اصلی

تعاریف و مفاهیم اولیه

آزمون ای‌پی‌تی که نام آن کوتاه‌شده عبارت «آزمون مهارت انگلیسی» می‌باشد، آزمونی است که میزان توانایی فرد را در درک‌مطلب انگلیسی، لغات انگلیسی، و گرامر آن می‌سنجد. این آزمون که ویژه داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد، توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات به صورت ماهانه در تعدادی حوزه در سراسر کشور برگزار می‌گردد. تمامی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد، در صورت دارا نبودن مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی با نمره تعیین‌شده توسط دانشگاه، باید در آزمون مذکور شرکت نمایند و حداقل نمره قبولی را در آن کسب کنند.

نمره‌دهی و سطح‌بندی نمرات در آزمون ای‌پی‌تی

به طور کلی نمره این آزمون از 100 محاسبه می‌شود. این آزمون جمعا 100 سوال تستی دارد و نمره منفی ندارد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات مجموعاً 140 دقیقه است. تقسیم‌بندی سوالات و نمرات در بخش‌های واژگان، گرامر و درک مطلب به ترتیب برابر 25، 40 و 35 می‌باشد. حداقل نمره قبولی این آزمون نمره 50 برای ارائه در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می‌باشد. گفتنی است. این آزمون به مدت دو سال اعتبار دارد. همچنین نتایج این آزمون بعد از 5 روز از طریق سامانه ای‌پی‌تی قابل مشاهده می­باشد.

ثبت‌نام و هزینه شرکت در آزمون ای‌پی‌تی

افراد برای ثبت نام در آزمون ای پی تی باید از سامانه این آزمون در سایت دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند. هزینه این آزمون مطابق نرخ سال 99 برابر 80 هزار تومان می‌باشد. همچنین آزمون مذکور در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، کرمان، کرمانشاه، رشت، یزد و همدان به صورت ماهانه در حال برگزاری است.

بخش‌های مختلف آزمون ای‌پی‌تی

الف) سنجش دانش واژگان: این بخش در آزمون ای پی تی شامل 25 سوال می‌باشد که بصورت چهارگزینه‌ای شرکت‌کننده را مورد سنجش قرار می‌دهد، به نحوی که فرد می بایست از بین گزینه‌ها، گزینه صحیح را یافته و پاسخ درست را مشخص نماید.
ب) سنجش دانش گرامر: در این قسمت توانایی و مهارت گرامری شرکت‌کنندگان در آزمون توسط 40 سوال تستی مورد سنجش قرار می‌گیرد. بخش گرامر این امتحان در دو بخش صورت می‌پذیرد که 30 سوال بخش اول به صورتی طرح شده است که در هر سوال زیر چهار بخش از کلمات خط کشیده شده است. شما در این نوع سوالات می بایست مجموعه کلماتی که نادرست هستند را انتخاب کنید. در بخش دوم که از سوال 56 تا 65 را شامل می‌شود، جملاتی کامل در گزینه‌ها به شما ارائه گردیده که یکی از این جمله‌ها از نظر ساختاری نادرست می باشد و شرکت کننده باید این جمله را شناسایی و انتخاب نماید.
پ) سنجش توانایی درک‌مطلب (ریدینگ): این قسمت از آزمون از 35 سوال تشکیل شده است. در بخش نخست از این قسمت از سوالات آزمون ای‌پی‌تی، چهار متن برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده که موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی و غالباً آکادمیک مطرح می‌شود. هر متن پنج سوال دارد و شرکت‌کنندگان می‌بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم آن به سوالات یادشده جواب درست بدهند. در بخش بعد، سوالات به نحوه‌ای طرح شده‌اند که شما با متنی روبرو هستید که در آن برخی از بخش‌ها بصورت جای‌خالی برای شما نشان داده شده است که شما باید جواب درست را از بین چهار گزینه در پاسخنامه خود علامت بزنید.

نحوه مطالعه برای آزمون ای‌پی‌تی

اساساً لازمه شرکت در هر آزمون زبانی، تسلط نسبی بر زبان عمومی می‌باشد که فرد در ابتدا باید با توجه به پیشینه زبانی خود آن را تا حد مورد نیاز تقویت نماید. پس از آن تأثیرگذارترین کار بررسی سوالات دوره‌های گذشته و شرکت در آزمون‌های آزمایشی ای‌پی‌تی است که فرد را روند برگزاری و سوالات آزمون آشنا می‌سازد و باعث می‌شود تا با آگاهی قبلی شروع به مطالعه برای آزمون کند و در آن شرکت نماید.

آزمون‌ آزمایشی آنلاین ای‌پی‌تی ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه