رد کردن لینک ها

آزمون‌ها

آزمون‌ آزمایشی آنلاین تافل
TOEFL Mock Test

برگزاری آنلاین و تصحیح کاملاً تخصصی آزمون آزمایشی تافل بر اساس استانداردهای برگزاری، تصحیح و اعلام نتایج آزمون اصلی

تعاریف و مفاهیم اولیه

آزمون تافل که نام آن کوتاه‌شده عبارت «آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی» می‌باشد، آزمونی است که میزان توانایی فرد را در برقراری رابطه آکادمیک به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر جهان می‌سنجد. این آزمون توسط مؤسسه ETS به صورت اینترنتی در کامپیوترهای مراکز دارای مجوز برگزاری این آزمون در نقاط مختلف جهان برگزار می‌گردد.

نمره‌دهی و سطح‌بندی نمرات در آزمون تافل

به طور کلی نمره آزمون تافل از 120 محاسبه می‌شود که در آن هر یک از چهار مهارت اصلی آزمون، 30 نمره را به خود اختصاص می‌دهند. گفتنی است که این نمره با توجه به برنامه و هدف شما از شرکت در آزمون، دارای ارزش می‌شود. دریک تقسیم‌بندی کلی می‌توان سطوح نمرات این آزمون را به چهار سطح ناکافی (زیر 80)، متوسط (بین 80 تا 90)، خوب (بین 90 تا 100)، خیلی خوب (بین 100 تا 110) و عالی (بالای 110) تقسیم‌بندی نمود که معمولاً برای پذیرش دانشگاه‌های مطرح نمره خوب به بالای تافل مورد نیاز می‌باشد. اعتبار آزمون تافل به‌صورت رسمی دو سال است، به این معنی که تا دو سال پس از صدور نمره می‌‌توان آن را به مرکز مورد نظر ارائه داده و از مزایای آن بهره‌مند شد، اما در صورت گذشتن این مدت باید مجدداً در آزمون شرکت کرده و نمره جدیدی را کسب کرد.

کشورها و مراکز پذیرنده آزمون تافل

اساساً آزمون تافل در اکثر مؤسسه‌های آموزشی انگلیسی زبان در سراسر جهان پذیرفته می‌شود و کمتر مرکز آموزشی انگلیسی زبانی وجود دارد که نمره تافل را قبول نداشته باشد (بجز برخی مراکز استرالیا و بریتانیا). با استفاده از موتور جست‌و‌جوی موجود در سایت ETS، می‌توان با وارد کردن نام دانشگاه، شهر و یا موقعیت دانشگاه، از نمره مورد پذیرش توسط دانشگاه موردنظر مطلع شد. اگرچه پیشنهاد می‌گردد که متقاضی برای اطلاع دقیق از نمره مطلوب از نظر دانشگاه موردنظر خود، در سطح و رشته­ای که قصد تحصیل در آن را دارد، به صفحه مخصوص آن رشته در وب‌سایت دانشگاه مراجعه کرده و یا به فرد مسئول پذیرش دانشجویی آن دانشگاه ایمیل بزند.

ثبت‌نام و هزینه شرکت در آزمون تافل

فرد برای ثبت‌نام در آزمون تافل می‌بایست ابتدا با ثبت‌نام در بخش تافل سایت ETS، یک پروفایل برای خود ایجاد کند و پس از مشخص کردن تاریخ امتحان و حوزه مورد نظر، پرداخت هزینه امتحان تافل باید توسط پرداخت آنلاین با کارت‌های اعتباری بین‌المللی همچون Visa Card و یا Master Card و . . . صورت پذیرد. در کشور ایران با توجه به محدودیت‌های موجود در زمینه پرداخت هزینه این آزمون، می‌توان از طریق سایت‌های معتبری همچون سایت سازمان سنجش آموزش کشور هزینه معادل را به صورت ریالی پرداخت کرده و ووچر خرید و با وارد کردن کد آن، ثبت نام در سایت اصلی آزمون را تکمیل نمود. این آزمون معمولاً در فواصل 10 روزه برگزار می‌گردد. هزینه ثبت‌نام در آزمون تافل در ایران 225 دلار آمریکا می‌باشد که افراد با پرداخت یک جریمه 60 دلاری تا حدکثر 4 روز پیش از برگزاری آزمون می‌توانند زمان و یا مکان آزمون خود را تغییر دهند.

مدت زمان و سازوکار اعلام نمره آزمون تافل

نمره آزمون تافل حدوداً پس از حدود 6 روز از برگزاری آزمون در اکانت کاربری فرد در سایت ETS اعلام می‌شود که ارسال نتیجه آزمون برای دانشگاه ها، اداره‌های مهاجرت و … که به عنوان ریپورت شناخته می‌شود، از طریق پنل کاربری متقاضی در سایت مذکور امکان‌پذیر است. کلیه متقاضیان آزمون تافل این امکان را دارند که نتیجه آزمون خود را به طور رایگان برای چهار دانشگاه مقصد که قصد اپلای در آنها را دارند ارسال نمایند. در صورتی که فرد قصد ارسال نتیجه آزمون برای بیش از چهار دانشگاه را داشته باشد، به ازای هر مقصد جدید، باید هزینه آن را که برابر 20 دلار است، بپردازد.

بخش‌های مختلف آزمون تافل

الف) سنجش مهارت ‌روخوانی و درک مطلب (ریدینگ): این بخش از آزمون از 3 الی 4 متن تشکیل شده است که فرد پس از خواندن هر یک می‌بایست به 10 سوال چهار گزینه‌ای مرتبط با متن پاسخ دهد. مدت زمان این بخش از آزمون 54 الی 72 دقیقه می‌باشد.
ب) سنجش مهارت شنیداری (لیسنینگ): فرد در این بخش از آزمون می‌بایست با شنیدن 3 الی 4 متن، به 6 سوال مرتبط با هر یک پاسخ داده و همچنین پس از گوش‌دادن به 2 الی 3 مکالمه، 5 سوال مرتبط با هر مکالمه را پاسخ دهد. مدت زمان این بخش از آزمون 41 الی 57 دقیقه است.
پ) سنجش مهارت گفتاری (اسپیکینگ): برای این بخش از آزمون که از 4 سوال (1 مستقل و 3 تلفیقی) تشکیل شده است، 17 دقیقه زمان در نظر گرفته می‌شود. در سوال مستقل، فقط مهارت گفتار فرد سنجیده می‌شود ولی در سوالات تلفیقی، آزمون ترکیبی از گفتار و خواندن فرد را مورد آزمایش قرار می‌دهد.
ت) سنجش مهارت نوشتاری (رایتینگ): در این بخش از آزمون که 50 دقیقه به طول می‌انجامد، فرد می‌بایست به 2 سوال (1 مستقل و 1 تلفیقی) پاسخ دهد. در سوال تلفیقی، فرد ابتدا ۳ دقیقه فرصت دارد تا متنی را خوانده و سپس باید به سخنرانی یک استاد در مورد همان متن گوش کند. سوال از فرد می‌خواهد که افزون بر اشاره به نکات اصلی مورد‌بحث در متن خوانده‌شده، در مدت ۲۰ دقیقه در نگارش خود توضیح دهد که نظر استاد در مورد متن چه بوده و استاد چطور ادعا و دلایل متن را تحلیل کرده است. در بخش مستقل نیز فرد باید در مدت 20 دقیقه در زمینه موضوع داده‌شده، انشایی با بیش از 300 کلمه بنویسد.

نحوه مطالعه برای آزمون تافل

اساساً لازمه شرکت در هر آزمون بین‌المللی زبانی، تسلط نسبی بر زبان عمومی می‌باشد که فرد در ابتدا باید با توجه به پیشینه زبانی خود آن را تا حد مورد نیاز تقویت نماید. می‌توان اظهار داشت که پس از دستیابی فرد به سطح مناسبی از زبان عمومی، مطالعه جدی برای آزمون تافل را می‌توان در حدود 4 الی 6 ماه صورت داد. در طول این مدت، فرد باید همواره و به طور مداوم دایره لغات مرتبط خود را گسترش دهد. شروع کار در مطالعه هدفمند برای آزمون تافل می‌تواند با خواندن قواعد گرامری پایه مورد نیاز همراه شود. پس از آن سایر مهارت‌های مورد پرسش در آزمون می‌بایست به صورت موازی و همزمان با یکدیگر جلو بروند. در دو ماهه منتهی به آزمون نیز شرکت در آزمون‌های آزمایشی تافل و شبیه‌سازهای آزمون تافل (TPO) می‌تواند متقاضی را جهت آشنایی هرچه بیشتر با سازوکار آزمون یاری کند.

آزمون‌ آزمایشی آنلاین تافل ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه