رد کردن لینک ها

زبـــــــــــــان+

انگیزه‌نامه
Statement of Purpose (SOP)

نگارش و ویرایش کاملاً شخصی و تخصصی انگیزه‌نامه بر اساس استانداردهای جهانی و دانشگاه و یا کشور مورد نظر

لزوم نگارش و ارائه انگیزه‌نامه در روند اخذ پذیرش

انگیزه نامه بازتابی از توانایی‌ها، شخصیت، هدف و انگیزه شما برای پذیرش و ادامه تحصیل در یک دانشگاه می‌باشد. برخی از دانشجویان فکر می‌کنند که داشتن سابقه تحصیلی و یا نمرات زبان عالی برای پذیرش در یک دانشگاه کافی است، درصورتی‌که هرساله تعداد زیادی متقاضی با رزومه عالی برای پذیرش در یک دانشگاه اپلای می‌کنند؛ بنابراین، یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند شما را از سایر افراد متقاضی متمایز کند، داشتن یک انگیزه‌نامه کامل و شامل است. به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید به بهترین نحو، اساتید یا کمیته دانشگاه را تحت تأثیر قرار دهید، باید یک انگیزه نامه بدون نقص ارائه دهید.

ویژگی­های یک انگیزه‌نامه حرفه‌ای

مطمئناً نوشتن یک انگیزه‌نامه حرفه‌ای، کاری زمان‌بر و دشوار است؛ اما داشتن یک انگیزه‌نامه عالی در بیشتر مواقع می‌تواند تأثیر بسیاری بر موفقیت شما در فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی داشته باشد. برای دستیابی به این انگیزه‌نامه، باید چند نکته را حتماً در ذهن داشته باشید. شما باید از تجربیات و موفقیت‌های گذشته خود با جزئیات کامل سخن بگویید. همچنین، باید اهداف، علایق و انگیزه‌های خود را برای تحصیل به‌طور دقیق بیان کنید. علاوه بر این، باید بتوانید کمیته دانشگاه را کاملاً متقاعد کنید که چرا برای تحصیل در دانشگاه و برنامه آنها مناسب هستید و در آخر، باید دقت کنید که انگیزه نامه شما از لحاظ نوشتاری باید بسیار قوی باشد و ساختار بسیار منسجمی داشته باشد.

بایدها و نبایدهای نگارش انگیزه‌نامه

شاید بتوان گفت که خواندن انگیزه‌نامه شما توسط کمیته پذیرش دانشگاه جزء اولین مراحل بررسی پرونده پذیرش شماست؛ بنابراین، می‌تواند تأثیر به سزایی در موفقیت یا شکست شما در اخذ پذیرش تحصیلی داشته باشد. به همین دلیل در هنگام نوشتن انگیزه‌نامه، این نکات را هرگز از یاد نبرید: هرگز در مورد توانایی‌های خود دروغ‌بافی نکنید؛ از فرمت‌های آماده که در سایت‌های مختلف وجود دارد استفاده نکنید؛ مطالبی را که در رزومه آورده‌اید، دیگر در انگیزه‌نامه، تکرار نکنید؛ برای شفاف‌سازی توانایی‌های خود حتماً از مثال‌های دقیق شخصی استفاده کنید؛ انگیزه‌نامه خود را حداقل 3 بار ویرایش کنید؛ انگیزه‌نامه شما حتماً باید پاراگرافی مربوط به نتیجه‌گیری کل متن شما داشته باشد.

خدمات ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه