رد کردن لینک ها

زبـــــــــــــان+

تصحیح مهارت نوشتاری (رایتینگ)
Writing Assessment

تصحیح رایتینگ عمومی، مقالات آکادمیک و رایتینگ تخصصی آزمون‌های بین‌المللی مختلف بر اساس استانداردهای تصحیح و نمره‌دهی آزمون اصلی

اهمیت مهارت نوشتاری زبان انگلیسی

مهارت قوی در نگارش به زبان انگلیسی نشان‌دهنده این است که شما به چه میزان توانایی فنی و آکادمیک به زبان انگلیسی را دارید که این امر در اهداف آکادمیک و مقالات علمی اهمیت دوچندانی پیدا خواهد کردریا؛ زیرا کسب نمره بالا در این مهارت از آزمون‌های زبان می‌تواند موقعیت‌های مناسبی همچون دستیاری پژوهشی استاد (RA) و بتبع آن فاند گرفتن رو برای شما به ارمغان آورد. همچنین حتی اگر هدف شما مباحث آکادمیک نیز نباشد، همواره رعایت کردن اصول نگارش و ارائه یک متن منسجم و صحیح می‌تواند در پیش برد اهداف‌تان به شما کمک بسزایی کند.

ویژگی‌های یک رایتینگ قوی

برای نوشتن یک متن استاندارد و حرفه‌ای نیازی نیست که حتما یک نویسنده خیلی خوب باشید یا حتی سطح زبانی بسیار بالایی داشته باشید، فقط تنها با پیروی از قوانین نگارش و به کمک ساختارهای درست و با استفاده از کلمات موثر به طور هوشمندانه و تمرین زیاد می‌توان متنی منسجم و صحیح نوشت. این موضوع به خصوص برای آمادگی در بخش رایتینگ آزمون‌های زبان و یا به هنگام نوشتن مقالات علمی و آکادمیک به کار خواهد آمد. اصولاً برای شروع به نوشتن به ویژه برای آمادگی برای آزمون‌های زبان دو عامل اصلی مؤثر بر روی موفقیت شما پیروی از ساختار نگارش و توجه به زمان‌بندی در نوشتن می‌باشد. چنانچه در ابتدا، نگارش یک متن ساده برای شما ساعت‌ها زمان برد، نا امید نشده و فقط سعی کنید که اصول اولیه نگارش را به درستی رعایت کنید. پس از کمی تمرین، شما یقیناً سریع‌تر خواهید نوشت و در نهایت به هدف خود خواهید رسید. نکته مهم آن است که شما باید همواره با در نظر گرفتن وقت تمرین کنید و این راهکار مناسبی است که پیشرفتتان را مورد بررسی قرار دهید.

بایدها و نبایدها در رایتینگ

ساختار کلی یک متن معمولاً از مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه‌گیری تشکیل شده است. این ساختار به خصوص در آزمون‌های زبان از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و نمره شما تحت تاثیر این موضوع قرار دارد. مقدمه معمولاً یک پاراگراف، بدنه دو یا سه پاراگراف و نتیجه‌گیری هم یک پاراگراف را به خود اختصاص می‌دهند. علاوه بر این، یکی از مهمترین موارد در نگارش، پرهیز از کلی‌گویی و ارائه مثال‌های متعدد و مناسب جهت تبیین کامل بحث مورد بررسی است. همچنین در نگارش باید توجه داشت که متن نه باید آنقدر مملو از لغات و گرامرها و ساختارهای زبانی پیچیده باشد که باعث ابهام نوشته شوند و نه باید آنقدر سطحی و ساده باشد که باعث کم اهمیت جلوه دادن موضوع مورد بحث گردد. این موارد تنها با تمرین و تکرار و کمک گرفتن از افراد باتجربه در این زمینه حاصل خواهد شد.

خدمات ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه