رد کردن لینک ها

زبـــــــــــــان+

تصحیح مهارت گفتاری (اسپیکینگ)
Speaking Assessment

تصحیح اسپیکینگ عمومی و اسپیکینگ تخصصی آزمون‌های بین‌المللی مختلف بر اساس استانداردهای تصحیح و نمره‌دهی آزمون اصلی

اهمیت مهارت گفتاری زبان انگلیسی

مهارت قوی در گفتار به زبان انگلیسی نشان‌دهنده این است که شما به چه میزان توانایی برقراری ارتباطی مناسب به زبان انگلیسی را دارید که این امر در اهداف آکادمیک اهمیت دوچندانی پیدا خواهد کردریا؛ زیرا کسب نمره بالا در این مهارت از آزمون‌های زبان می‌تواند موقعیت‌های مناسبی همچون دستیاری آموزشی استاد (TA) و بتبع آن فاند گرفتن رو برای شما به ارمغان آورد. همچنین حتی اگر هدف شما مباحث آکادمیک نیز نباشد، مهمترین مهارت در میان 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی از نظر کاربردی، مهارت گفتاری به شمار می‌رود که اساسی‌ترین نیاز شما در یک سفر تفریحی، زیارتی، کاری و یا علمی نیز همان قدرت اسپیکینگ شماست.

چالش‌های اسپیکینگ

به طور کلی صحبت کردن به هر زبانی سخت‌تر از گوش دادن به آن است؛ شاید به این دلیل که ترجیح می‌دهید در طی یک مکالمه بیشتر گوش دهید، کم‌تر صحبت کنید. شاید علتش این است که به اندازه کافی اعتماد به نفس ندارید. یا شاید شما در خانه یا در کلاس درس می‌خوانید و بیشتر وقت یادگیری شما صرف خواندن، نوشتن و گوش دادن می‌شود؛ مگر اینکه یک شریک مکالمه خوب داشته باشید یا در یک کشور انگلیسی‌زبان زندگی کنید. همه موارد فوق در میان اکثر افراد مشترک است. در نهایت، این موضوع می‌تواند به چرایی این امر که صحبت کردن سخت‌ترین قسمت یادگیری زبان است، کمک کند.

بایدها و نبایدها در اسپیکینگ

از دیگر نکاتی به خوب صحبت کردن شما کمک می‌کنند، می‌توان به این موارد اشاره کرد: تند صحبت کردن به معنی روان صحبت کردن و مسلط بودن نیست، پس با سرعت متوسط، طبیعی و روان صحبت کنید؛ از داشتن وقفه‌هاى طولانی در هنگام صحبت کردن تا حد امکان اجتناب کنید؛ لزومی ندارد که حتماً از کلمات پیچیده و ساختارهای دشوار در کلام خود استفاده کنید، بدانید که هدف اصلی از صحبت کردن رساندن مفهوم و برقراری یک ارتباط مناسب است؛ در هنگام ادای واژگان به تلفظ صحیح آنها دقت کنید، اما داشتن یا نداشتن لهجه از منظر آکادمیک تا زمانی که تلفظ‌ها درست باشند، ایراد محسوب نمی‌گردد؛ با ضبط کردن صدای خود و سپس گوش دادن به آن می‌توانید بسیاری از اشکالات خود را دریافته و در جهت اصلاح آنها اقدام کنید.

خدمات ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه