رد کردن لینک ها

زبـــــــــــــان+

توصیه‌نامه
Recommendation Letter

نگارش و ویرایش کاملاً شخصی و تخصصی توصیه‌نامه بر اساس استانداردهای جهانی و دانشگاه و یا کشور مورد نظر

لزوم نگارش و ارائه توصیه‌نامه در روند اخذ پذیرش

یکی از مراحل مهم در فرآیند اپلای، ارائه توصیه‌نامه از یک شخص معتبر است. برای اپلای در دانشگاه‌ها، منظور از شخص معتبر، استادی است که شما و ویژگی‌های شما را به‌خوبی می‌شناسد. منظور از توصیه‌نامه، نامه‌ای است که اساتیدی که از عملکرد شما آگاه هستند، برای معرفی‌تان به کمیته یا گروه تصمیم‌گیرنده دانشگاه می‌نویسند. برخی به‌اشتباه تصور می‌کنند که توصیه‌نامه‌ها اهمیت چندانی در پذیرش ندارند؛ درصورتی‌که توصیه‌نامه می‌تواند تضمین بسیار خوبی برای قبول شما در دانشگاه موردنظرتان باشد چراکه تائید ویژگی‌ها و نقاط مثبت شما توسط اشخاص معتبر با درجه عملی بالا در پذیرش شما نقش بسیار کلیدی خواهد داشت.

ویژگی­های یک توصیه‌نامه حرفه‌ای

همان‌طور که گفته شد، برای داشتن یک توصیه‌نامه حرفه‌ای، باید به نکات ظریفی توجه داشته باشید. توصیه‌نامه‌ای که تنها گزارشی از نمرات و فعالیت‌های شما باشد نمی‌تواند تضمینی برای پذیرش شما را در دانشگاه و برنامه موردنظر شما باشد. استاد شما باید در این نامه، بهترین و تأثیرگذارترین نقاط قوت شخصیتی و تحصیلی و توانایی‌های آموزشی شما را بیان کند. علاوه بر این، استاد شما باید برای هرکدام از ویژگی‌های شما، مثالی ارائه دهد تا اهمیت نقاط قوت شما را بیشتر نمایان کند. به‌عنوان‌مثال، استاد شما می‌تواند از نمرات بالای شما، انجام پروژه‌ها و تحقیقات شما در کلاس و . . . صحبت کند.

بایدها و نبایدهای نگارش توصیه‌نامه

گرفتن توصیه‌نامه از اساتید جزء سخت‌ترین کارهاست چرا که نوشتن یک توصیه‌نامه حرفه‌ای بسیار زمان‌بر است و بیشتر اساتید دارای مشغله‌های بسیاری هستند و وقت کافی برای نوشتن آن ندارند؛ بنابراین، از شما می‌خواهند که خودتان این توصیه‌نامه‌ها را از زبان اساتید بنویسید و برای تائید نهایی به آنها نشان دهید. بنابراین، باید از تمام موارد موردنیاز برای تهیه یک توصیه‌نامه به‌خوبی آگاه باشید تا بتوانید این نامه را به‌گونه‌ای بنویسید که از انسجام خوبی برخوردار باشد و بتواند نظر گروه تصمیم‌گیرنده دانشگاه موردنظر شما را به خود جلب کند.

خدمات ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه