رد کردن لینک ها

زبـــــــــــــان+

رزومه تحصیلی و کاری
Curriculum Vitae (CV)

نگارش و ویرایش کاملاً شخصی و تخصصی رزومه تحصیلی و کاری بر اساس استانداردهای جهانی و دانشگاه­ و یا کشور مورد نظر

لزوم نگارش و ارائه رزومه در روند اخذ پذیرش

جالب است بدانید، از هر ۲۵۰ نفری که برای یک موقعیت تحصیلی رزومه ارسال می‌کنند، فقط چهار تا شش نفر به مصاحبه دعوت می‌شوند و از این بین، اساتید معمولا فقط ۱ نفر را انتخاب می‌کنند. شرایط برای مصاحبه‌های شغلی نیز به همین صورت است. اساتید و کارفرمایان رزومه را مانند پلی برای دعوت به مصاحبه می‌دانند تا بتوانند در جلسه‌ مصاحبه اطلاعات بیشتری از شما به دست بیاورند. به طور میانگین اساتید، ۶ ثانیه برای هر رزومه وقت می‌گذارند. بنابراین رزومه‌ شما باید آنقدر جذاب باشد تا چشمان استاد را به خود جلب کند و در این مدت کوتاه به او اثبات کند که فردی حرفه‌ای این رزومه را نوشته است.

ویژگی­های یک رزومه حرفه‌ای

مطمئناً نوشتن یک رزومه حرفه‌ای، کاری دشوار و زمانبر است. با این حال داشتن یک رزومه خوب، اولین قدم برای رسیدن به موقعیت تحصیلی و یا کاری موردنظر است. یک رزومه حرفه‌ای باید به شکلی طراحی شود که اطلاعات مرتبط با تحصیل و یا شغل و ویژگی‌های شخصی و تحصیلی شما را برجسته کند و نقاط ضعف شما را بپوشاند. با این حال، یک رزومه حرفه‌ای باید شامل موارد خاصی باشد. در حقیقت، استاد یا کارفرما با دیدن رزومه‌ شما انتظار دارد اطلاعات مفیدی از شما به دست آورد. نقل قول معروفی درباره رزومه‌نویسی وجود دارد که می‌گوید: “اگر رزومه‌تان بر روی یک صفحه خال خالی به شکل برعکس نوشته شده است، اما باز هم برای مصاحبه با شما تماس می‌گیرند، بدانید که یک رزومه حرفه‌ای ساخته‌اید.”

بایدها و نبایدهای نگارش رزومه

درست همان‌طور که بازاریابان برای عرضه یک محصول به بازار، ویژگی‌های متمایز و موردپسند مشتری را در یک سند به او عرضه می‌کنند، شما نیز باید مهارت‌ها و دستاوردهای متمایزتان را که برای استاد اهمیت دارد، در رزومه‌ی خود بیاورید. در واقع، رزومه یک سند بازاریابی است که از طریق آن باید برای خودتان بازاریابی کنید. بنابراین هرچه خودتان را بهتر معرفی کنید، تصمیم‌گیری برای استاد یا کارفرما راحت‌تر خواهد بود. در نظر داشته باشید که برای هر موقعیت تحصیلی و یا شغلی، بروشورهای بازاریابیِ زیادی برای اساتید و کارفرمایان ارسال می‌شود، پس برای نوشتن رزومه‌یتان وقت بگذارید و سعی کنید آن را کامل، دقیق، مختصر و جذاب بنویسید و به این نکته توجه کنید که رزومه هر فرد بایستی متناسب با موقعیت تحصیلی و یا شغلی مدنظر او نوشته شود.

خدمات ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه