رد کردن لینک ها

زبـــــــــــــان+

متن ایمیل
Email Body

نگارش و ویرایش کاملاً شخصی و تخصصی توصیه‌نامه بر اساس استانداردهای جهانی و دانشگاه و یا کشور مورد نظر

لزوم مکاتبه ایمیلی و اهمیت متن ایمیل در روند اخذ پذیرش

شاید بتوان گفت که اولین و مهم‌ترین مرحله برای اپلای و ادامه تحصیل، مکاتبه با اساتیدی است که زمینه کاری و تحقیقاتی مشابهی با شما دارند؛ چراکه پذیرش یا دریافت کمک‌هزینه تحصیلی به ‌طور مستقیم به استاد بستگی دارد؛ بنابراین ارسال ایمیل می‌تواند نقش حیاتی در آینده شما داشته باشد. نوشتن یک ایمیل خوب بسیار دشوار و زمان‌بر است و ازآنجایی‌که اساتید دانشگاه روزانه تعداد زیادی ایمیل دریافت می‌کنند، شما باید در نوشتن ایمیل دقت شایانی داشته باشید تا بتوانید نظر آن‌ها را به خود جلب کنید و شانس پذیرش خود را بالا ببرید.

ویژگی­های یک متن ایمیل حرفه‌ای

مطمئناً نوشتن یک رزومه حرفه‌ای، کاری دشوار و زمانبر است. با این حال داشتن یک رزومه خوب، اولین قدم برای رسیدن به موقعیت تحصیلی و یا کاری موردنظر است. یک رزومه حرفه‌ای باید به شکلی طراحی شود که اطلاعات مرتبط با تحصیل و یا شغل و ویژگی‌های شخصی و تحصیلی شما را برجسته کند و نقاط ضعف شما را بپوشاند. با این حال، یک رزومه حرفه‌ای باید شامل موارد خاصی باشد. در حقیقت، استاد یا کارفرما با دیدن رزومه‌ شما انتظار دارد اطلاعات مفیدی از شما به دست آورد. نقل قول معروفی درباره رزومه‌نویسی وجود دارد که می‌گوید: “اگر رزومه‌تان بر روی یک صفحه خال خالی به شکل برعکس نوشته شده است، اما باز هم برای مصاحبه با شما تماس می‌گیرند، بدانید که یک رزومه حرفه‌ای ساخته‌اید.”

بایدها و نبایدهای نگارش متن ایمیل

از مهمترین بایدها و نبایدهای تعیین‌کننده در مکاتبات ایمیلی با اساتید و نگارش متن آن می‌توان به این موارد اشاره کرد: در ایمیلتان نباید هیچ‌گونه غلط املایی و نگارشی وجود داشته باشد؛ هرگز با دو استاد از یک دانشگاه به‌طور هم‌زمان مکاتبه نکنید؛ در متن ایمیل حتماً نمرات زبان و افتخارات خود را بیان کنید؛ سعی کنید مقالات اخیر استاد که شبیه زمینه تحقیقاتی شماست را بخوانید و در مورد آن‌ها در متن ایمیل به‌طور مختصر صحبت کنید.

خدمات ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه