رد کردن لینک ها

زبـــــــــــــان+

مشاوره و برنامه‌ریزی آزمون‌های بین‌المللی زبان
International Language Tests Counseling

پاسخ به سوالات و برنامه‌ریزی گام‌به‌گام تخصصی و شخصی برای انتخاب آزمون بین‌المللی زبان مناسب و روند مطالعاتی آن

اهمیت مشاوره در انتخاب آزمون زبان مناسب

به طور کلی می‌توان گفت که یکی از موارد اجتناب‌ناپذیر مورد‌نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های خارج از کشور، ارائه نمره زبان فرد در یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان همچون آیلتس و تافل می‌باشد. این آزمون‌ها که اکثراً به صورت حضوری برگزار می‌شوند، میزان توانایی فرد را در برقراری رابطه به زبان انگلیسی جهت تحصیل، زندگی و یا کار در کشورهای انگلیسی زبان سراسر جهان می‌سنجند. در این میان، انتخاب آزمون مناسب با توجه به سطح زبانی، محدودیت‌های زمانی، کشور و یا دانشگاه مورد‌نظر و همچنین دیگر شرایط متقاضی امری بسیار حساس می‌باشد و نیاز به مشورت با متخصصان این حوزه دارد.

اهمیت مشاوره در روند مطالعاتی آزمون‌های زبان

اساساً لازمه شرکت در هر آزمون بین‌المللی زبانی، تسلط نسبی بر زبان عمومی می‌باشد که فرد در ابتدا باید با توجه به پیشینه زبانی خود آن را تا حد مناسبی تقویت نماید. می‌توان اظهار داشت که پس از دستیابی فرد به سطح مناسبی از زبان عمومی، مطالعه جدی برای این آزمون‌ها را می‌توان در حدود 4 الی 6 ماه صورت داد. در طول این مدت، فرد باید همواره و به طور مداوم دایره لغات مرتبط خود را گسترش دهد. شروع کار در مطالعه هدفمند برای آزمون می‌تواند با خواندن قواعد گرامری پایه مورد نیاز همراه شود. پس از آن سایر مهارت‌های مورد پرسش در آزمون می‌بایست به صورت موازی و همزمان با یکدیگر جلو بروند. در دو ماهه منتهی به آزمون نیز شرکت در آزمون‌های آزمایشی می‌تواند متقاضی را جهت آشنایی هرچه بیشتر با سازوکار آزمون یاری کند. در این میان با توجه به تعدد منابع و همچنین روش‌های مطالعه هر یک از موارد یادشده، حضور یک مشاور حرفه‌ای و متخصص در کنار متقاضی می‌تواند وی را در مسیر موفقیت نگه دارد.

ویژگی ­های یک مشاوره زبان حرفه‌ای

یک مشاوره زبان مناسب و حرفه ای مشاوره ایست که در آن مشاور پس از آشنایی با سطح زبانی، محدودیت‌های زمانی، کشور و یا دانشگاه مورد‌نظر و همچنین دیگر شرایط متقاضی، بهترین آزمون را به وی پیشنهاد کرده و یک برنامه زمانبندی گام‌به‌گام به او ارائه کند. حال با توجه به گام‌های برنامه‌ریزی‌شده در بخش پیشین، مشاور می‌بایست متقاضی را با معرفی منابع، کلاس‌ها و روش‌های مطالعه صحیح و سریع در به انجام رساندن تمامی مراحل پشتیبانی نماید. در نهایت می‌توان اظهار داشت که شما در طی این مشاوره می‌توانید پاسخ تمام سؤالات کلی و جزئی خود را پیدا کنید و با کمک گرفتن از یک گروه مجرب، راه رسیدن به نمرات بالا در آزمون زبان مورد نظر خود را هموار سازید.

خدمات ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه