رد کردن لینک ها

زبـــــــــــــان+

نامه پوششی
Cover Letter

نگارش و ویرایش کاملاً شخصی و تخصصی نامه پوششی بر اساس استانداردهای جهانی و دانشگاه و یا کشور مورد نظر

لزوم نگارش و ارائه نامه پوششی در روند اخذ پذیرش

نامه پوششی، نامه‌ای است که هدف از نوشتن آن، معرفی و خلاصه کردن پیشینه تحقیقاتی و حرفه‌ای شما است. اگر شما قصد اپلای و اخذ پذیرش در خارج از ایران را دارید، باید علاوه بر مدارکی مانند رزومه، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه، نامه پوششی را نیز برای دانشگاه بفرسید تا شما را مورد ارزیابی قرار دهند. شما باید در نامه پوششی، نقاط قوت تحقیقاتی و حرفه‌ای خود را برجسته کنید و به دانشگاه این اطمینان را بدهید که انتخاب شما می‌تواند یک گزینه بسیار عالی باشد. در نوشتن نامه پوششی باید

ویژگی­های یک نامه پوششی حرفه‌ای

ازآنجایی‌که در بیشتر مواقع نامه پوششی زودتر از سایر مدارک ارسالی برای دانشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد، ارائه یک نامه پوششی حرفه‌ای می‌تواند کمیته تصمیم‌گیرنده یا اساتید دانشگاه موردنظرتان را برای پذیرش شما تحت تأثیر قرار دهد. همچنین، یک نامه پوششی حرفه‌ای فرصتی را برای شما فراهم می‌سازد تا در مورد هرگونه شرایط خاص در رزومه و یا سابقه تحصیلی یا تحقیقاتی خود را شرح دهید و هرگونه ابهام در رزومه خود را کاملاً شفاف‌سازی کنید. علاوه بر این، با عنوان کردن توانایی‌های تحصیلی و تحقیقاتی خود در یک نامه پوششی حرفه‌ای، می‌توانید گروه تصمیم‌گیرنده دانشگاه موردنظرتان را کاملاً متقاعد سازید.

بایدها و نبایدهای نگارش نامه پوششی

مهمترین نکته در نگارش نامه پوششی این است که متن آن نباید طولانی باشد و در بیشتر مواقع شما باید نهایتاً در یک صفحه موارد مهم را ذکر کنید. اگرچه بسیاری از اطلاعات ذکرشده در نامه پوششی و رزومه کاملاً مشابه هستند، این دو مورد دارای تفاوت بسیاری اساسی باهم هستند. شما در رزومه توانایی‌های فردی، سابقه تحصیلی و تحقیقاتی خود را به‌صورت تیتر وار عنوان می‌کنید، اما در نامه پوششی صرفاً به تشریح دقیق سابقه تحصیلی و تحقیقاتی خود می‌پردازید؛ بنابراین با ارائه یک نامه پوششی حرفه‌ای که خصوصیات شما به‌صورت مشروح در آن ذکرشده است، می‌توانید خود را به‌خوبی به کمیته دانشگاه یا استاد موردنظرتان اثبات کنید و شانس پذیرش خود را بالا ببرید.

خدمات ما

به زودی …

بازگشت به بالای صفحه