زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی

اولین سوال همه ی ما وقتی که خواستیم کلاس یا دوره ی یادگیری زبان رو شروع کنیم این بوده که چقدر طول میکشه ما انگلیسی رو یاد بگیریم؟

انگیزه فرد

عوامل مختلفی برزمان یادگیری موثر هستند: عامل اول انگیزه فرد که این انگیزه به هدف از یادگیری برمیگرده، اگه هدف برای مهاجرت باشه که خب طبیعتاَ هرچی کتابه شخم میزنیم که خودمون رو به سطح مدنظر برسونیم،  و این انگیزه مدت زمان یادگیری رو خیلی کم میکنه.البته خودکشی لازم نیستا راه کارهای مناسبی هم برای این منظور هست. ولی اگه یادگیری صرفاَ علاقه ی شخصی باشه مدت زمان یادگیری بیشتر خواهد بود.

سن افراد

عامل دوم سن افراد هست. کاملا واضح و روشنه  که یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان، بهتر و سریع تر از بزرگسالان انجام می شه. علتش هم اینه که ذهن کودکان آمادگی بیشتری برای دریافت و دسته بندی مطالب جدید رو داره.

سطح دانش اولیه

عامل سوم سطح دانش اولیه افراد در زبان انگلیسی هست. برای مثال دو نفری رو در نظر بگیرید که میخوان امتحان آیلتس بدن، اگه یکی سطح مبتدی و دیگری متوسط باشه، طبیعیه که نفر دوم مدت زمان کمتری برای رسیدن به هدف خودش داره.

در آخر این ‌که هر شخص  چند ساعت از روز رو به مطالعه زبان اختصاص بده و به چه میزان با زبان انگلیسی تعامل داشته باشه  در مدت زمان یادگیری موثر خواهد بود. به‌ طور مثال اگه  شخصی روزانه دو ساعت  به این کار اختصاص بده ، تفاوت چشم‌گیری با فردی که فقط می‌تونه هفته‌ای دو ساعت برای مطالعه زبان وقت بذاره، خواهد داشت. البته نباید از کیفیت انجام تمرینات هم غافل شد

طبقه‌بندی سطح زبان‌های اروپایی

اگر با اصطلاح CEFR آشنا باشید، می‌دونید که روش طبقه‌بندی سطح زبان‌های اروپایی به شش سطح A1, A2, B1, B2, C1, C2  تقسیم می‌شه. اختصار CEFR مخفف  Common European Framework of reference for languages هست

مدت زمان مطالعه برای ارتقاء از سطحی به سطح دیگه

وبسایت کمبریج Cambridge طبق جدول زیر، مدت زمان میانگین برای مطالعه، جهت رفتن از یک سطح به سطح دیگه رو این طوری در نظر می‌گیره.

سطح مورد نظر میزان ساعات مطالعه مورد نیاز
(مقدماتی) A1 – Elementary ۹۰ – ۱۰۰ ساعت
(پیش متوسط) A2 – Pre-Intermediate ۱۸۰ – ۲۰۰ ساعت
(متوسط) B1 – Intermediate ۳۵۰ – ۴۰۰ ساعت
(فوق متوسط) B2 – Upper-Intermediate ۵۰۰ – ۶۰۰ ساعت
(پیشرفته) C1 – Advanced ۷۰۰ – ۸۰۰ ساعت
(فوق پیشرفته) C2 – Proficiency ۱۰۰۰ – ۱۲۰۰ ساعت

باید توجه داشته باشید ساعت هایی که در جدول ذکر شده، میانگین ساعات مورد نیاز برای رسیدن به سطوح بالاتر هست. حتما اگه از شیوه‌های سریع و موثر یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید، این مدت‌ها می‌تونه کاهش چشمگیری پیدا کنه.

صرف‌ نظر از این‌که سطح فعلی زبان انگلیسی شما چیه و هدفتون رسیدن به چه سطحیه، راهکارهایی وجود داره که با به کارگیری اونا می‌تونید سریع تر و آسونتر به سطح بالاتری در زبان انگلیسی برسید و زودتر از آن‌ چه که انتظار دارین زبان انگلیسی را یاد بگیرین. مطالعه مستمر یکی از بهترین و موثرترین روش هایی هست که مدت زمان یادگیری رو به طور چشمگیری کاهش میده. مثلا شما به جای اینکه هفته ای یک روز مطالعه داشته باشید ، هر روز 1-2 ساعت رو به مطالعه اختصاص بدید.

و اما نکته مهم : آکادمی 20plus دوره هایی رو براتون طراحی کرده که بعد از تعیین سطح، به صورت آنلاین هر روز به مدت 30 دقیقه شما رو درگیر مطالعه میکنه و چون یادگیری شما از طریق پادکست هست، باعث تعامل شما با محیط بیرون میشه و در مدت زمان کم سطح زبان شما رو ارتقاء میده.